Оброшинська сільська рада

Львівський район, Львівська область

«Спільними зусиллями, крок за кроком, до спільної Перемоги», - Іван Галич

Дата: 03.07.2024 11:12
Кількість переглядів: 493

Фото без описуЦими днями свій сороковий день народження відзначає голова Оброшинської територіальної громади Іван Борисович Галич. Ще з юних років наш співрозмовник виділявся активною громадською діяльністю. Своєю енергією, запалом вмів згуртувати навколо себе однодумців для досягнення поставленої мети та вирішення різноманітних проблем місцевого масштабу. До обрання на посаду голови даної громади обирався депутатом Пустомитівської районної ради, був знаним адвокатом, брав участь у різноманітних проектах та заходах, завжди стояв на вістрі різноманітних подій.

- Ще з дитинства вів цілеспрямований спосіб життя, - говорить Іван Борисович.

- Народився у сім'ї науковців. Батьки, кандидати сільськогосподарських наук, більшість часу працювали в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН України. Змалку часто доводилось розраховувати лише на власні сили, адже тато з мамою були вже поважного віку (тато нещодавно помер). Однак маю до них велику шану та повагу за те, що виховали мене і допомогли сформувати свою особистість. Вони були і залишаються моїми крилами та опорою. 

- Ви з ранніх років поринули у громадську роботу. З чого почалась така діяльність?

- Вона була поєднана разом із професійною. По закінченні навчання розпочав свою роботу як юрист. В той час разом із однодумцями в рамках молодіжного проекту "Птах" вирішили встановити в Оброшині волейбольний майданчик. Це був перший проект, який багато чого мене навчив. Згодом, спільно з колегами, створив громадську організацію "Нова ініціатива", заснував власну юридичну фірму, розпочав вести приватну адвокатську практику.

- Окрім цього ви були й депутатом колишньої Пустомитівському районної ради…

- Це теж був неабиякий досвід. За час моєї каденції (2010-2015) було направлено більше сотні різноманітних депутатських звернень та запитів. До мене часто звертались односельці з різноманітними пропозиціями  та проблемами. Всі доручення намагався виконати. Цей період допоміг мені глибше дізнатись про проблеми сіл, їх потреби та перспективи розвитку, що згодом мені пригодилось, працюючи вже на посаді сільського голови.

- Що спонукало вас балотуватися на голову громади?

- Очевидно, шлях, який обрав після школи. Юридична освіта, громадська та політична діяльність - це все підказувало мені, що варто скерувати свої сили та досвід для розвитку рідної громади, у якій сам проживаю. Мешканці мене підтримали, а разом з тим надали великий кредит довіри, який просто не маю права не виправдати.

- З чого розпочали свою роботу у новоствореній громаді?

- З чистого листа. Це, по-суті, була нова форма організації місцевої влади, яка до того ж включала об’єднання шести сіл та перебрання від держави та районної влади нових сфер та повноважень. Це був непростий період становлення. Разом з депутатами та працівниками спільно вчились та набирались досвіду. Вважаю, що це був плідний період наполегливої праці, враховуючи, що в підсумку за перший рік роботи вдалось збільшити річний бюджет розвитку в п'ять разів та реалізувати декілька десятків різноманітних соціально-інфраструктурних проектів на території наших сіл.

На початку другого року каденції розпочалась повномасштабна війна, що створила для всіх нас нові виклики та реалії. Разом з тим, в цей рік була проведена й велика міжнародна робота з метою налагодження співпраці з нашим закордонними партнерами, якими є поляки, німці та американці. За їх підтримки у громаді вдалось реалізувати чимало корисних справ.

У 2023 році ми набрали гарних темпів розвитку, свідченням чого є збільшення загального бюджету громади у порівнянні з 2021 роком більш, ніж у 2 рази. Приємним є й те, що вдається залучати у громаду новий різноманітний бізнес, що супроводжується новими робочими місцями та додатковим наповненням бюджету. На сьогоднішній день, за підсумками рейтингу фінансової спроможності ОТГ, сформованому Львівською ОВА, наша громада посідає 10 сходинку із 73 громад області, хоча починали із 44 місця.

- Що змінилось після 24 лютого 2022 року?

- Найперше - громада згуртувалась. З перших днів ми відновили місцеву самооборону та встановили оглядові пости поблизу критичних інфраструктур, аби забезпечити охорону життєво важливих об'єктів. Привели у належний стан усі місцеві укриття, обладнали їх речами першої необхідності. Також забезпечили резервним живленням свердловини, зв'язок та комунальні установи. Близько вісімдесяти місцевих мешканців виявили бажання вступити у добровільне формування територіальної громади, тож провели для них військові навчання, які включали  в себе фізичну, тактичну, стройову, бойову та медичну підготовки. Ці тренування проводили професійні інструктори. Окрім цього ми створили Центр безпеки. У громаді вже є більше тридцяти камер вуличного спостереження. На сьогоднішній день маємо й свого Поліцейського офіцера громади, що разом з відкриттям місцевої поліцейської станції значно покращило питання безпеки мешканців.

Також пріоритетом була підтримка наших військових та прийом внутрішньо-переміщених осіб. Вже за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення до громади прибула перша вантажівка з допомогою від колег з Польщі. З цього часу громада стала своєрідним логістичним центром. Ми отримали сотні тонн вантажів  з одягом, їжею, медикаментами, засобами гігієни та навіть кормами для тварин. Що потрібно було - передавали нашим захисникам, а решту роздавали людям, які вимушено до нас прибували.

На сьогоднішній, день на базі капітально відремонтованого укриття Центру первинної медико-санітарної допомоги, маємо створений Центр життєстійкості, який є одним з небагатьох діючих на теренах України, що проводить роботу з соціально-вразливими категоріями мешканців громади. В Центрі вже працюють три соціальні працівники та психолог, які отримують зарплату саме з державного бюджету.

У серпні 2023 року ворожа ракета поцілила у мирні будинки мешканців с.Ставчани. Користуючись нагодою, хочу подякувати усім, хто оперативно відгукнувся на цю трагедію і допоміг господарям відновити їхні помешкання, особливо хочу подякувати ПП "Оліяр" в особі Ірини Залізної, за вагому допомогу у вирішенні цієї біди, а також міжнародним організаціям, місцевим волонтерам та підприємцям, які допомогли впоратись з цим випробуванням.

- Чим живе громада сьогодні?

- В першу чергу - це підтримка ЗСУ. На кожній сесії виділяємо кошти на потреби військових. Вважаю, це головний пріоритет сьогодення, бо саме завдяки нашим Героям ми маємо можливість працювати та жити відносно спокійним життям. Також проводимо у наших населених пунктах різноманітні ярмарки, збірки, до яких активно долучаються й усі працівники сільської ради. За період війни придбали та відправили на схід декілька десятків автомобілів, чимало дронів та інших необхідних речей і техніки. Разом з тим маємо сміло дивитись в очі хлопцям і дівчатам, які повертаються. Маємо повсякчасно дбати аби вони та їхні сім’ї отримували належні послуги в громаді, яка, в тому числі, має розвиватися інфраструктурно. Вони мають бачити, за що ризикують своїм життям.

Стосовно роботи у громаді, то її чимало. Приміром, завдяки перемозі в одному німецькому проекті, цьогоріч в Оброшинському Народному домі (а це площа понад три тисячі квадратних метрів) буде встановлено сучасне опалення. Розпочалась робота по виготовленню проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт цього закладу культури, який, за результатами перемоги у конкурсі від Європейського інвестиційного банку, буде проведений наступного року. Завдяки співпраці з інвестором вдалось домовитись про будівництво у Конопниці сучасного спортивного мультифункційного майданчика. Також одним із головних завдань на цей рік є будівництво очисних споруд одного із районів села Конопниця. У Ставчанах в пріоритеті - садочок, будівництво якого ми розпочали ще до війни. На сьогоднішній день ці роботи були змушені призупинити, але, щоб зберегти уже зроблене, потрібно його накрити до настання зими. Плануємо завершити ремонт центральної дороги в Ставчанах та розпочати ремонт центральної дороги у с. Підгайці, оскільки мешканці постійно нарікають на її аварійний стан. До початку нового навчального року маємо привести у належний стан усі укриття. Нещодавно здано в експлуатацію нове, сучасне укриття у Ставчанах, розраховане на 300 людей. Разом із колективом "Галицька здоба" уже зараз реконструюємо дитячий майданчик у центрі Оброшина. Відкрили в Оброшинській школі клас безпеки. Цього року плануємо відкрити аналогічний в Ставчанській школі. Запустили роботу автобуса “Школярика”, який цьогоріч розпочав возити учнів до Оброшинського закладу освіти. Значним успіхом є відкриття нового ЦНАПу, який надає мешканцям великий спектр послуг. Вже зараз маємо сучасну відремонтовану амбулаторію. Плануємо доробити вуличне освітлення у тих місцях, де його ще нема, а також розпочати ремонти Народних домів в селах громади. Також минулого року вдалося закупити сучасні музичні інструменти та здійснити ремонт у школі мистецтв.

Приємно, що у нас функціонує одна із небагатьох в країні Громадських організацій «Добровільна пожежна команда Оброшинської ТГ». Завдяки підтримці закордонних партнерів, наші вогнеборці отримали сучасний автомобіль та якісне різноманітне обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій. Завдяки співпраці з нашим ДСНС України та його територіальними підрозділами, хлопці проходять постійні навчання та вдосконалюють навички. У цей період це особливо актуально. Зараз ми розглядаємо можливості надання пільг для  членів цієї організації та їхніх родин, а також системної підтримки їхнього функціонування з боку місцевого підприємництва.

Школи, амбулаторії, садочок, насоси свердловин та адміністративні будівлі мають автоматизовані резервні джерела живлення. Тепер, коли вимикається енергетика, ці заклади переходять автоматично на генератори.

Розвивається й дозвілля. Маємо оновлений зоопарк. В недалекому майбутньому плануємо відновити відому Липову алею, яка є другою за довжиною у Європі.

Однією із головних проблем у громаді є очисні споруди, інженерні мережі (каналізування та водопостачання) та покриття доріг. Щоб робити дороги, спочатку потрібно прокласти нові мережі. Зараз ми активно моніторимо різноманітні проекти та гранти і сподіваюсь, що незабаром нам вдасться досягти бажаного результату.

Завдяки умілому керівництву місцевого комунального підприємства, системній підтримці з боку ради та спільному підходу до вирішення завдань, вдалось налагодити і роботу місцевої господарки. За час каденції наше КП отримало чимало нової техніки, зокрема, нові екскаватори, полагоджений трактор з навісним обладнанням, пікап, помпи, косарку, дробилку, піскорозкидач, бензопили, мотокоси та базові необхідні засоби для вирішення побутових питань, наведення порядку та чистоти в громаді.

- Не шкодуєте, що обрали цю посаду?

- Часто над цим задумуюсь, але ніколи не жалію про цей крок. Стосовно чи буду балотуватись на наступних виборах, то ще сам для себе не вирішив. Пройдений період, вважаю, був плідним. Не все із запланованого вдалось втілити у життя, однак реалізували багато навіть такого, що і не планували, тому щиро вдячний всій команді за підтримку та докладені зусилля. Не соромлюсь дивитися в очі односельцям, оскільки  переконаний, що на сьогоднішній день наша громада розвивається та має великий потенціал для подальшого поступу, який однозначно реалізується в повній мірі після перемоги над ворогом. Зараз, головне, не втрачати віру і спільними зусиллями, крок за кроком йти до спільної Перемоги.

  • Ігор САЛАБАЙ

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь