На Львівщині система БПД шукає психологів

Дата: 25.06.2024 09:29

Фото без описуНа Львівщині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей.

Розпочався конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему БПД: прийом документів до 27 червня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги.

Мета проєкту — захистити права дитини, забезпечити її найкращі інтереси та не допустити повторної травматизації, віктимізації під час кримінального провадження.

Що роблять психологи в проєкті?

Допомагають підготувати дитину до процесуальних дій, створити для неї безпечне

середовище під час участі у процесуальних діях, зокрема:

● враховують її вік та особливості розвитку;

● ставлять дитині зрозумілі і нетравмуюючі запитання;

● за потреби виступають проти запитань дитині, які можуть її травмувати, від інших осіб.

Хто може брати участь в конкурсі?

Фахівці з вищою освітою за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр).

Територія залучення:

З 1 вересня 2024 року — по всій території України, на яку поширюється юрисдикція органів державної влади України. При поданні заяви на конкурс психологи вказують регіон, в якому бажають працювати. Можна обрати декілька регіонів.

Оплата послуг:

У межах пілотного проєкту оплата здійснюватиметься за міжнародної технічної допомоги.

Як взяти участь у конкурсі ( Інфографіка )?

● До 27 червня подати заяву про участь та інші документи через форму:

● 4–10 липня пройти онлайн-навчання. Посилання на проходження навчання та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані на адресу електронної пошти психолога, зазначену у заяві про участь у конкурсі.

● 19–29 липня пройти індивідуальну співбесіду щодо мотивації до участі у проєкті.

Результати конкурсу будуть опубліковані до 20 серпня на сайтах системи БПД та Міністерства юстиції України .

Психологів, які пройдуть відбір, включать до спеціального Реєстру . Після цього вони можуть залучатися до слідчих (розшукових) та процесуальних дій за участі дітей, зокрема для опитування за методикою «Зелена кімната» та моделлю «Барнахус».

Як залучається психолог?

● Дізнавач, слідчий, прокурор, слідчий суддя або суд подає запит до системи БПД;

● Система БПД призначає психолога;

● Психолог бере участь у слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях;

● Готує звіт та подає його до системи БПД.

Довідково:

Офіційне оголошення про конкурс

Детально про результати пілотного проєкту у 7 областях та Києві .