Офіцер громади інформує мешканців про те, як діяти у випадку домашнього насильства

Дата: 20.12.2023 13:37

• Найперше, слід звернутися в поліцію. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.

• Національна безкоштовна «гаряча лінія» запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації надає цілодобові психологічні консультації за номером 116-123. Лінія працює за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення на базі ГО «Ла Страда».

• Також за номером 116-123 можна отримати доступ до застосунку, який полегшить допомогу для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, або ж відсутність коштів на рахунку. Додаток доступний і в Google Play, і в App Store.

• Основною його перевагою є прямий зв’язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації. Назву додатка не розголошують задля безпеки жінок, які ним користуватимуться.

• Водночас працює урядова гаряча лінія за номером 15-47.