Заборонена реклама тютюнових виробів та електронних пристроїв

Дата: 29.11.2023 18:29

Фото без описуНагадуємо, що з 11 липня 2023 року відповідно до норми Закону № 1978 внесено чимало змін до антитютюнового законодавства, а саме:

• заборону реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них;
  • встановлено штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі порушення повторного терміну – 10 200 грн:
  • відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок;
  • заборонено виробництво (крім виробництва для експорту), оптова і роздрібна торгівля та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки .

Зокрема, забороняється будь-яка реклама електронних сигарет та рідин у мережі Інтернет, соціальних чи інших цифрових мережах та проведення заходів з безоплатної роздачі, у тому числі для маркетингових досліджень та дегустації.

Забороняється спонсорство теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів, публікацій у друкованих виданнях та інших медіа, на веб-сайтах з використанням знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, електронні сигарети, заправні контейнери, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Реклама будь-яких товарів або послуг не повинна містити зображення тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин.