З 1 липня в Україні зросте розмір аліментів на дитину

Дата: 30.06.2022 15:27

Фото без описуЗ 1 липня 2022 року збільшується мінімальний розмір аліментів на дитину. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму в Україні. Відповідно зростають і залежні від цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема, и? аліменти на дітеи?.

Відповідно до Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів з 1 липня 2022 року становитиме:

- для дітей віком до 6 років — 1100,50 грн (2201 грн × 50%);

- для дітей віком від 6 до 18 років — 1372,00 грн (2744 грн × 50%).

Варто знати, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, але батьки завжди можуть домовитися про виплату більшої суми, передбачивши це договорі.