Власники житла можуть отримати грошову компенсацію

Дата: 06.04.2022 18:44

Фото без описуДо уваги мешканців Оброшинської громади!

Якщо ви у час війни безкоштовно прихистили у своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, які виїхали із зони бойових дій, є можливість отримати грошову компенсацію витрат.

Корок №1.

Власник житла має самостійно внести відомості щодо житлових приміщень свого будинку до веб-ресурсу «Прихисток» (https://prykhystok.gov.ua), і не пізніше наступного дня звернутися з документами в Оброшинську сільську раду (вул. Шевченка, 5, 2 поверх):

Із собою необхідно мати:

• Заява (доступна ТУТ);
  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
  • документ, що підтверджує право власності на житло;
  • довідки або копії квитанцій про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, водопостачання, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території тощо);
  • документи, які засвідчують переміщених осіб, що у них проживають (паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про народження дитини, довідка вимушено переміщеної особи).

Крок №2.

Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця подає в Оброшинську сільську раду (за місцем розташування жилого приміщення) заяву на отримання компенсації із зазначенням кількості днів та осіб, які проживали протягом звітного періоду.

Власник жилого приміщення також зобов'язаний у день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Якщо власник житла через певні причини не може особисто подати заяву, то це може зробити за нього особа, яка має нотаріальну довіреність від власника житла.

Корок №3.

Після перевірки поданих документів, компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

УВАГА! УВАГА! УВАГА! Перед тим, як звертатись в сільську раду, просимо уважно ознайомитись з вищеподаною інформацією.

З інших питань звертатись за номером тел.: 227-95-00.