Чому деякі проекти у громаді реалізовують в кінці року, а не раніше?
Дата: 09.12.2021 14:41
Кількість переглядів: 743
Мешканці громади часто запитують чому реалізацію того чи іншого проекту в громаді не починають в літній період чи навіть ранньою весною, а ближче до зими. Відповідаємо - бо є певна процедура та етапність реалізації проекту, який, наприклад, переміг в обласному конкурсі мікропроектів. І цю процедуру оминути ніяк не можна.
Етапність на прикладі одного мікропроекту, що передбачає будівництво (капітальний ремонт або реконструкцію):
- Надається рішення виконавчого комітету Оброшинської сільської ради щодо участі у конкурсі проектів місцевих ініціатив та перелік проектів, що будуть подані.
- Відділом економрозвитку Оброшинської сільської ради готується проектна заявка з детальним описом та усіма відповідними розрахунками. У 2021 році на конкурс проектів місцевих ініціатив Львівської обласної ради таких заявок було подано 19. До заявки долучається зведений кошторисний розрахунок вартості проекту, угоди з потенційними спонсорами, виписки з банківського рахунку про наявність у спонсорів коштів, протоколи ініціативних груп, акти нефінансового внеску (якщо такий передбачено). Якщо проектно-кошторисної документації на момент подачі проект ще не розроблено, то надається орієнтовний зведений кошторисний розрахунок вартості проекту.
- Проектна заявка завантажується на платформу, триває відбір проектів.
- Після відбору проектів та затвердження конкурсною радою потенційних переможців, очікуємо рішення Львівської облради про затверджений список переможців. Затверджують переможців в кінці березня-квітня.
- Надається рішення сесії Оброшинської сільської ради щодо надання співфінансування пректам-переможцям.
- Починається процес виготовлення проектно-кошторисної документації для проектів, які на момент подачі заявки ще не було розроблено.
- Надається рішення виконавчого комітету Оброшинської сільської ради щодо надання дозволу на розробку проектно-кошторисної документації.
- Готуємо проект змін до місцевого бюджету про спрямування коштів на оплату послуг з виготовлення проектно-кошторисної документації.
- Обирається проектна організація, яка буде виконувати проектно-вишукувальні роботи, укладається угода.
- Готується технічне завдання на проектування, видаються містобудівні умови і обмеження (за потреби).
- Після підготовки проекту, увесь пакет документів подається на експертизу.
- Після зняття зауважень та успішного проходження експертизи надається рішення виконавчого комітету або сесії Оброшинської сільської ради щодо затвердження проектно-кошторисної документації.
- Паралельно з підготовкою проектно-кошторисної документації триває відкриття спонсорських рахунків та залучення благодійних внесків.
- Готуємо проект змін до місцевого бюджету про спрямування коштів у розмірі, що відповідає частці, яку сільська рада зобов’язана співфінансувати згідно проектної заявки.
- Готується технічне завдання на визначення підрядника шляхом проведення електронної процедури закупівлі.
- Оголошується електронна процедура закупівлі на визначення підрядної організації. Електронна процедура триває близько 1 місяця.
- Вичікується час на оскарження результатів. У випадку відсутності зауважень, за результатами процедури закупівлі підписується угода з підрядником, в органи казначейської служби надається проектно-кошторисна документація, титул будівництва, реєструються юридичні зобов’язання. Важливим моментом є те, що на цьому етапі необхідно, щоб декларована сума спонсорських (благодійних) коштів була на рахунку замовника будівництва.
- Укладаються інші угоди на утримання служб замовника, що входять до зведеного кошторисного розрахунку (авторський та технічний нагляд), в органах казначейської служби реєструються юридичні зобов’язання.
- Подається повідомлення про початок будівництва (у разі потреби).
- Підрядник приступає до виконання робіт.
- Оплачуються виконані роботи.
- Щомісяця відділом економрозвитку готується звітність по кожному мікропроекту, а щочетверга фінвідділом готується детальна інформація щодо використання коштів на кожен проект.