Що таке публічна кадастрова карта?

Дата: 11.11.2021 12:53

Публічна кадастрова карта – це система відомостей про земельні ділянки, розташовані в

межах території України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

На Кадастрову карту можна перейти напряму ввівши в пошуку «Публічна кадастрова карта».

чи перейти з офіційного сайту Держгеокадастру, нажавши на банер «Публічна кадастрова карта».

На кадастровій карті можна побачити:

? графічне місце розташування земельної ділянки;

? її кадастровий номер;

? форму власності;

? цільове призначення;

? площу.

Як здійснити пошук земельної ділянки на Кадастровій карті?

Існує два шляхи для пошуку земельної ділянки на Кадастровій карті: за кадастровим

номером такої ділянки або за її місцезнаходженням. Необхідно звернути увагу на те, що

кадастровий номер зазначено на зворотному боці державного акта на землю (у разі отримання такого акта після 2004 року). При цьому, державний акт на землю, отриманий до 2004 року, не містить даних про кадастровий номер земельної ділянки, тому відповідні відомості можуть міститись у довідці про присвоєння кадастрового номера (якщо власник земельної ділянки отримував таку довідку). Якщо ж власник земельної ділянки не звертався в установленому порядку щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, за таких умов земельна ділянка не має кадастрового номера і відповідно, Публічна кадастрова карта України не містить відомостей про неї.

Щоб знайти земельну ділянку за її кадастровим номером, необхідно ввести цей номер у

пошукову стрічку на сторінці Кадастрової карти та натиснути кнопку пошуку. За наявності

земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, на сторінці має з’явитись інформація про неї, а саме: кадастровий номер, форма власності, код цільового призначення, площа (га) тощо.

Після отримання інформації з ДЗК, фізична або юридична особа може звірити отримані відомості з відомостями, що містяться в державному акті на землю чи інших правовстановлюючих документах на землю, і пересвідчитись у правильному їх відображенні.

Для того, щоб знайти земельну ділянку за її місцезнаходженням, необхідно у відповідних

пошукових стрічках вибрати значення фільтру «Область», «Район», «Місто» (у цьому рядку

потрібно обрати назву відповідного населеного пункту). Після введення необхідних даних на

Кадастровій карті відобразиться карта населеного пункту та прилеглої до нього території, на якій необхідно вручну розшукати її місцезнаходження.

Відповідно до ч.1,2 ст.38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості із

ДЗК надаються державними кадастровими реєстраторами у формі:

? витягів з Державного земельного кадастру про об’єкт Державного земельного

кадастру;

? довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території), за формою,

встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру;

? викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової

карти (плану);

? копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного

кадастру.

Додаткову інформацію або консультацію з правових питань можна отримати за

безкоштовним номером 0 800 213 103 чи в Львівському МЦ з НБВПД за адресом: м. Львів, вул. Винниченка, 30, тел.: (032) 255-65-71, тел.: (032)255-36-65 еmail: lviv2.lviv@legalaid.lviv.ua чи в бюро правової допомоги в вашому районі. На період дії карантину існує попередній запис для прийому, рекомендуємо звертатись в телефонному режимі.