Спалювати листя, картоплиння, стерню заборонено та карається штрафом

Дата: 13.09.2021 15:45

Фото без описуСуху рослинність заборонено спалювати. Зокрема опале листя, картоплиння, стерню і інші залишки сухих рослин. Спалювання сухостоїв завдає шкоду довкіллю та здоров’ю людей.

Наслідками Ваших дій можуть бути великомасштабні пожежі, коли вогонь становить загрозу для житлових будинків, ліній електропередач, авто- та залізничних шляхів, лісових масивів тощо.

Від вогню гинуть: насіння рослин, рослини та комахи, страждають молоді дерева, знижується родючість ґрунту.

Лише минулого року в пожежонебезпечний період на території Оброшинської громади було зафіксовано 25 пожеж. Прямі матеріальні збитки від пожеж склали суму у розмірі 450 тис грн. Вогнем було знищено та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Торік Верховна Рада збільшила штрафи для паліїв у 18 разів. Відтак нині ШТРАФ на громадян за спалювання сухостоїв складає від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн.

Нагадаємо, у Оброшинській сільській раді сформовано мобільну групу з числа працівників ДСНС, Державної екологічні інспекції, поліції та працівників сільської ради для протидії та попередження виникнення пожеж у природних екосистемах.

БУДЬТЕ СВІДОМІ - БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І ПРИРОДУ!

ДОВІДКОВО: Що робити з картоплинням - 4 варіанти

Фото: kovelpost.com