Не паліть сухостій! Це передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність

Дата: 24.03.2021 15:26

Фото без опису

Спалювання сухих рослинних залишків стало звичним щосезонним явищем. Проте, мало хто задумується, що спалювання сухостоїв завдають шкоду довкіллю та здоров’ю людей.

Наслідками Ваших дій можуть бути великомасштабні пожежі, коли вогонь становить загрозу для житлових будинків, ліній електропередач, авто- та залізничних шляхів, лісових масивів тощо.

Минулого року в пожежонебезпечний період на території Оброшинської громади було зафіксовано 25 пожеж. Прямі матеріальні збитки від пожеж склали суму у розмірі 450 тис грн. Вогнем було знищено та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Призводячи до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища, випалювання завдає непоправної шкоди здоров’ю населення. Внаслідок чого за останні роки відбувається катастрофічне поширення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій.

До того ж варто нагадати про адміністративну, а то й кримінальну відповідальність за самовільне випалювання сухостою.

Згідно закону № 2339 нині суми штрафів становлять:

• за самовільне випалювання рослинності або її залишків: для населення – до 3060-5100 грн, для посадовців – до 15300-20400 грн
  • за підпал трави природно-заповідного фонду: для громадян – до 6120-12240 грн, для чиновників – до 21420-30600 грн
  • за забруднення атмосферного повітря – до 30600-61200 грн, або обмеження волі до трьох років.
  • за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу – до 91800-153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років
  • за порушення пожежної безпеки в лісах: для населення – до 1530-4590 грн, для посадовців – 4590-15300 грн
  • за забруднення повітря шкідливими випарами – до 30600-61200 гривень
  • за пошкодження рослинного покриву – до 91080-153000 гривень

Окрім того, зазначимо, що на території громади буде сформовано мобільну групу з числа працівників ДСНС, Державної екологічні інспекції, поліції та працівників сільської ради для протидії та попередження виникнення пожеж у природних екосистемах.