Рекомендації "Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я" щодо дотримання протиепідемічних вимог при проведені релігійних заходів

Дата: 28.10.2021 17:24

Пустомитівський відділ Державної установи "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я"  висловлює Вам свою повагу та  інформує про наступне.

Епідемічна ситуація відносно захворюваності на  COVID-19 в області та Україні з кожним днем погіршується. Щодоби в державі реєструється до 20 тис., а в окремі дні і більше нових випадків (Польща до 6 тис., Франція - 7 тис., Німеччина - 17тис.)

Смертність в Україні перевершила пікові значення весняної хвилі і за останній тиждень цей показник збільшився на 61%. Щоденно реєструється від 500 до 600 і більше нових летальних випадків (Польща -46, Франція- 35, Німеччина - 85) .

За минулий тиждень показник захворюваності на COVID-19 збільшився на 22% , рівень госпіталізації на 20% . З врахуванням значного навантаження на медичну систему ситуація є загрозливою.

В нас найнижчий рівень повністю вакцинованого населення - 16, 1% (Польща- 51,5%, Франція- 67,8%, Німеччина - 66%).

Для мінімізації причин виникнення надзвичайних ситуацій та сповільнення поширення даної інфекції особлива увага повинна бути щодо дотримання протиепідемічних вимог при проведенні масових заходів в т.ч. і при проведенні релігійних заходів, особливо в закритих приміщеннях.

Просимо Вашого розуміння ситуації та допомоги !!!

*     Приміщення заповнюються не більше як  50 відсотків місць для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.

*     Провітрювати  приміщення  між кожним богослужінням.

*      По можливості максимально скоротити тривалість проведення заходу в приміщеннях

*     Уникати  скупчення людей при вході та виході з приміщення.

*     Інформувати відвідувачів про небезпеку, що створює людина, яка може виділяти вірус ( із підозрою на захворювання, хвора, контактна з хворим)

*      Не допускати випадків перебування в приміщенні  осіб без масок.

*      Забезпечити умови для антисептичної обробки рук.

*      Причащати виключно ложечками, що пройшли належну дезінфекцію.

*     У разі виявлення випадку захворювання на коронавірус  у служителя церкви всі контактні особи звертаються до сімейного лікаря та перебувають під медичним спостереженням, а не вакциновані самоізолюються на 14 днів від моменту останнього контакту з хворою особою.