В Конопниці відтворили бій УПА проти рядянських окупантів

Дата: 18.10.2021 11:20

Фото без опису14 жовтня товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" та військово-історичний музей "Жива історія", який, до речі, діє в с.Конопниця, відтворило реконструкцію бою Української повстанської армії проти радянських окупантів на святкуванні Дня захисників та захисниць в Конопниці.

За сценарієм бою, невеликий відділ УПА влаштовує засідку на патруль внутрішніх військ НКВС. В ході атаки вдається відбити в окупантів військовий транспорт і гармату. Згодом радянські каральні загони повертаються із підкріпленням, їхній наступ відбивають упівці.

"Ми відтворили один із боїв, які відбувались на території Західної України під час боротьби УПА. Засідки на колони військ НКВС і представників окупаційної влади були характерні для упівців, які вели партизанську війну. Захід присвятили захисникам і захисницям України у всі часи. А також річниці створення УПА. Адже без боротьби УПА не було б відновлено незалежність України у 1991 році. Та не було б захисників, які б цю державу захищали з 2014 року", - сказав Любомир Горбач, керівник товариства "Пам'ять", інформує gazeta.ua.