Із рубрики "знайомство": Мар'яна Хитрень

Дата: 08.09.2021 17:45

Фото без описуПродовжуємо вас знайомити із особистостями, які працюють в Оброшинській громаді. Розказуємо з якими питаннями можна до них звертатись та в який час і спосіб.

Мар’яна Хитрень, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оброшинської сільської ради.

- У березні цього року було утворено КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Що це означає для нашої об’єднаної громади?

- Ми створили КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» на базі якого працюють три медустанови – дві амбулаторії та один фельдшерсько-акушерський пункт. Комунальний заклад ліцензовано МОЗ України, укладено договір з НСЗУ за програмою медичних гарантій. Тобто громада тепер виступає як новий власник майна закладів охорони здоров’я, які є на території Оброшинської ТГ. Змінився принцип фінансування цих закладів. Проте, фактично, нічого не змінилось у наданні первинної медичної допомоги для мешканців. Допомога, яка надавалась раніше, надається й сьогодні.

Перетворення закладів охорони здоров’я у КНП сприяє збільшенню господарської та фінансової автономії (самостійності) та управлінської гнучкості комунальних закладів охорони здоров’я, формуванню у них стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення.

- Які медичні послуги може отримати мешканець громади у лікувальних закладах, що є на території Оброшинської громади?

- Це консультації сімейного лікаря, лікаря-педіатра, лаборанта. Приватно надають послуги лікарі-стоматологи. Плануємо невдовзі залучити послугу УЗД та широку лабораторну діагностику.

Безоплатні медичні послуги у лікувальних закладах, що на території Оброшинської громади може отримати кожен мешканець громади, який уклав декларацію з нашими лікарями. Безоплатна первинна медична допомога включає:

• · Діагностику і лікування
  • · Онлайн консультації
  • · Аналізи і дослідження (за направленням лікаря):
  • – загальнии? аналіз крові з леи?коцитарною формулою
  • – загальнии? аналіз сечі
  • – глюкоза крові
  • – загальнии? холестерин
  • – вимірювання артеріального тиску
  • – електрокардіограма
  • – вимірювання ваги, зросту, окружності таліі?
  • – швидкии? тест на вагітність
  • – швидкии? тест на тропонін
  • – швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити
  • · Вакцинацію за Національним календарем щеплення
  • · Рецепти та направлення:
  • – рецепти на лікарські препарати
  • – електронні рецепти за програмою «Доступні ліки»
  • – електронні направлення до вузьких спеціалістів
  • – направлення на аналізи та дослідження
  • · Лікарняні листи та довідки
  • · Обов’язкові профілактичні огляди

- За яким графіком працюють наші медики?

- Насамперед зазначу, що з 1 вересня прийом пацієнтів проводитись тільки за попереднім записом. Тому просимо мешканців громади про свої візити повідомляти нам заздалегідь.

Графік роботи сімейних лікарів с. Оброшине:

1. Хитрень М.О. – понеділок, четвер з 10.00 до 13.00.

2. Бобеляк Н.З. – понеділок, четвер, п’ятниця з 12.00 до 17.00 та вівторок, середа - з 9.00 до 13.00.

3. Вірковська Г.С. – понеділок, четвер, п’ятниця з 9.00 до 13.00 та вівторок, середа з 12.00 до 17.00.

4. Пукас О.Б. (педіатр) – понеділок, середа з 9.00 до 14.00.

Лабораторія – понеділок, четвер з 9.30 до 10.45.

Графік роботи сімейних лікарів в с. Ставчани:

1. Хитрень М.О. - вівторок, п’ятниця з 9.00 до 12.30.

2. Лемішко Г.Б. – понеділок, середа, четвер з 9.00 до 15.20 та вівторок, п’ятниця - з 12.00 до 18.00.

Лабораторія - вівторок, п’ятниця з 9.30 до 10.45.

Графік роботи лікарів в с. Конопниця:

Пукас О.Б (педіатр) – середа з 10.00 до 12.00.

За медичними показниками виїжджають сімейні лікарі.

- Скільки декларацій підписано з лікарями КНП?

- На сьогоднішній день з нашими медиками укладено 6 062 декларацій при чисельності громади близько 7 500 тис осіб. В тому числі, це пацієнти з інших громад.

Офіційно задекларувавши вибір свого лікаря, гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачує закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Коли мешканець громади не має декларації з нашим медиками, офіційно ми не маємо права надавати йому медичну допомогу, окрім ургентного стану. Тому закликаю мешканців Оброшинської ТГ, зокрема мешканців Конопниці, які ще не підписали декларації з місцевими лікарями, зробити це. Адже від цього залежить фінансування нашої медицини.

В Конопниці плануємо налагодити медичну службу. Заплановано в рамках мікропроекту провести капремонт ФАПу, щосереди туди виїжджає на огляд педіатр, шукаємо на постійне місце праці фельдшера. До речі, хто має бажання працювати і відповідну освіту може щодо цього питання сконтактуватись зі мною.

- Як проходить вакцинальна кампанія в Оброшинській ТГ?

- Доволі успішно. Станом на 8 вересня нашими медиками проведено близько 960 вакцинацій. На вибір була вакцина КоронаВак, Модерна, АстраЗенека, Пфайзер. Запрошую тих, хто ще не щепився вакцинуватись АстраЗенека, Пфайзер або КоронаВак.

Довідково. Попереднє місце праці: 2002 - лікар-терапевт Оброшинської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, 2004-2021 - головний лікар Ставчанської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

#експрес_інтервю