Деякі правила розрахунків за спожитий природний газ

Дата: 06.07.2021 11:01

Фото без описуВідповідно до Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2496 (зі змінами), побутовий споживач, має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника.

Як проводиться оплата за послуги постачання природного газу побутовим споживачам?

Оплата побутовим споживачем за надані послуги з газопостачання може проводитися:

- за квитанціями абонентської книжки постачальника;

- за платіжними документами, які виписуються постачальником.

Які є способи оплати послуг з газопостачання?

Порядок оплати за поставлений газ визначається в заяві-приєднанні. Споживач оплачує послуги з постачання природного газу через банківську платіжну систему, онлайн переказ, поштовий переказ, внесення готівки через касу постачальника та в інший не заборонений законодавством спосіб.

Які терміни здійснення оплати за спожитий природний газ побутовими споживачами?

Періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання побутовим споживачем є календарний місяць. Під час постачання природного газу в межах базової річної пропозиції оплата рахунка постачальника має бути здійснена не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. У разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу.

Протягом якого часу та у який спосіб побутовий споживач повинен подати показники лічильника газу?

Відповідно до положень Типового договору розподілу природного газу, Споживач, що є побутовим, який за умовами цього договору розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти календарних днів (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ в один із таких способів:

1) через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ;

2) за телефоном;

3) шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (квитанції абонентської книжки) Оператора ГРМ;

4) на електронну адресу.

Який спосіб розрахунків показників лічильника газу при їх несвоєчасному поданні?

У разі неотримання до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу по Споживачу за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання Споживача та його середньорічного об’єму споживання природного газу за останні 12 календарних місяців.

Інформує прес-служба ЛОДА