Пам'ять про Михайла Гаруха живе!

Дата: 05.07.2021 16:51

1 травня минуло 100 років з дня народження Михайла Петровича Гаруха. Учора в с. Оброшине у приміщенні Народного дому відбувся вечір Його світлої пам’яті.

Михайло Гарух був керівником та засновником Народного драматичного театру «Оборіг», режисером, актором, фотографом, політв’язнем сталінських концтаборів та патріотом свого краю.

«100 років тому народився мій тато. Дід тата був священником, тато тата був священником, а вуйко - відомим істориком – Мирон Кордуба, про якого певно усі чули. У Львові є вулиця імені Мирона Кордуби. Тато зростав та формувався у середовищі чудових людей, яких ми можемо назвати елітою нації. Цей дух творчості, дух театру, дух любові до людей, які він випромінював живе і нині. Попри усі справи важливо, що зібрався повний зал аби згадати особистість Михайла Гаруха», - зазначила на сцені Народного дому Христина Демчук, дочка Михайла Гаруха.

У вечір пам’яті присутні глядачі переглянули сучасну виставу "Таємний айфон" у виконанні дитячого театрального колективу «Море Мрій» (кер. Зоряна Рогожинська). А також одну із перших та улюблених вистав Михайла Гаруха як режисера - «Свідок Воскресіння» у виконанні Народного театру «Оборіг» (кер. Зоряна Рогожинська).

Михайло Гарух помер восени 2002 року в Оброшині. Тут же й похований.

Згадаймо в ці дні цю Особистість і пам’ятаймо: людина живе доти, доки живе пам'ять про неї.