Промотур Оброшинською громадою

Дата: 18.05.2021 17:05

Фото без описуМинулого тижня в Оброшинській громаді в рамках проекту «Експедиція громад: фокус на туризм», який організовує управління туризму та курортів Львівської ОДА відбулась робоча зустріч. Проєкт передбачає виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях та пошук потенційно цікавих об’єктів для туризму, які у майбутньому можуть стати новими «туристичними магнітами» Львівщини.

До робочої зустрічі долучився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, Роман Филипів, депутат Львівської обласної ради та Микола Савка, заступник директора з науково-інноваційної діяльності та соціальних питань Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.Фото без опису

Іван Галич, голова Оброшинської громади спільно з Відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту презентували туристичні місця громади представникам туристичних операторів, науковцям в сфері туризму, гостям з сусідніх Щирецької та Пустомитівської громад.

Спершу гості відвідали паркову зону, яку розділяє 300-літня Липова Алея, що раніше була частиною палацового комплексу католицьких Архиєпископів датованого 1730 роком. Сьогодні паркову зону почали відновлювати. У квітні в частині саду висадили нові фруктові дерева, а на іншій ділянці провели рекультивацію та засіяли газонну траву, де буде висаджено павловнії (декоративні квітучі дерева).

Також гості відвідали територію палацу Архиєпископів та зоологічно-дендрологічний парк в колекції якого близько сотні видів рідкісних та екзотичних дерев і чагарників. В парку є діючим зоологічний куток. Презентували й церкву Архистратига Михаїла з дзвіницею, яку внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення, в Конопниці – 100-літню школу.Фото без опису

Запрошені туроператори після презентації поділились своїми враженнями. «Якщо палац Архиєпископів довести до пуття, він може стати перлиною державного масштабу. Багато працюю з туристами Польщі. Думаю, особливо полякам цікаво було б сюди навідуватись. Адже тут переплітається історія українсько-польського народу. Відомо, що палац такого ж планування розташований поблизу Варшави. Тільки він у більш доглянутому стані. Туристи хочуть бачити красиві місця. Тому безумовно туристичний потенціал Оброшинська громада має, але над ним ще потрібно багато працювати. Ми будемо готові привозити сюди наших туристів, від чого виграють усі», - зазначив Павло Іванюк, гід-екскурсовод.Фото без опису

Крім того, представники туроператорів зауважили, що найперше на території громади потрібно забезпечити доступ до вбиралень, ознакувати туристичні місця та зробити зоологічно-дендрологічний парк доступним для відвідувачів, де можна було б організувати символічну оплату за вхід від туристів. А зібрані кошти скеровувати на покращення благоустрою території.

За результатами виїзду, в ЛОДА буде сформовано дорожню карту розвитку туристичного потенціалу для місцевих громад.

Запрошуємо відвідати нашу громаду! We live here, you'll love it!Фото без опису