Пам'ятаємо і шануємо жертв політичних репресій

Дата: 16.05.2021 16:04

Фото без опису16 травня в Україні День пам'яті жертв політичних репресій. За оцінками істориків під час репресивних операцій у 1937–1938 рр. було засуджено майже 200 тис осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

На щастя, сьогодні в Оброшинській громаді ми ще маємо свідків тих страшних часів, які зі сльозами на очах пригадують свої темні роки життя. Юлія Кушнір, жителька села Оброшине одна із них. 15 травня заступник сільського голови Петро Панахид  разом з начальником відділу соціальної роботи Катериною Деркач привітали пані Юлію із славним ювілеєм - 95-річчям та Днем пам'яті жертв політичних репресій, вручивши символічні подарунки. До вітань долучилась й пані Богдана Козирська, яка очолює місцевий осередок Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих.

Ювілярка згадує, що юною 18-річною дівчиною її та рідну сестру арештували й ув'язнили в тюрму на Лонцького (теперішня вул. С.Бандери, там діє музей-меморіал), а згодом відправили на заслання ще у місто Воркуту, що в Росії через проукраїнські погляди та те, що була зв'язковою в УПА. Каже, по стану здоров'я, яке різко погіршувалось в умовах ув'язнення та зміну виправних робіт, їй вдалося залишитись в живих.Фото без опису

Сьогодні вона щаслива мама п'яти дітей, бабуся семи онуків та прабабуся шести правнуків. Щаслива, бо Україна таки стала незалежною. Проте боротьба досі триває...

До слова, нині в громаді маємо 46 політв'язнів та репресованих, як свідків нашої непростої історії. Принагідно дякуємо усім, хто боровся та не зламався і зичимо доброго здоров'я ще не на один рік! Усе було недарма!Фото без опису