В Оброшинській сільській раді буде створена робоча група по напрацюванню Стратегії розвитку території громади

Дата: 19.03.2021 12:48
Кількість переглядів: 692

У другій частині зустрічі з керівництвом та колективом Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН було ініційовано розмову на предмет співпраці в рамках напрацювання Стратегії просторового розвитку територій громади та місця в ній пам’яток архітектури, а саме Палацу Архиєпископів.

Оброшинський Палац Архиєпископів перебуває в користуванні Інституту сільського господарства, однак ресурси установи на його експлуатацію та належне утримання є обмеженими.

Учасники зустрічі розглянули умови та механізми, за рахунок яких пам’ятка архітектури надалі матиме стратегічне призначення та не простоюватиме. Одне із бачень подальшого розвитку зі сторони співробітників Інституту - це створення в палаці певних умов для середовища науковців у галузі аграрної сфери та розвитку сільських територій, проведення у відновленому палаці тематичних зібрань та конференцій. А дендропарк, на їх думку, дає можливість залучити сюди сферу лісового та садового господарства.

За передніми розрахунками фахівців Інституту на ремонтно-відновлювальні роботи в палаці потрібно залучити не менше 50 млн грн (без врахування реставраційних робіт). Проте, залучення коштів ускладнюється відсутністю у балансоутримувача первинних документів на пам'ятку архітектури національного значення.

Оброшинська сільська рада вбачає більш комплексне використання відновленого палацового комплексу. Будівлю можна зробити доступною для туристів та поціновувачів архітектури у стилі бароко, для проведення урочистих подій, виставок, конференцій,  державної реєстрацію шлюбу. В окремих приміщеннях могли б функціонувати музей та дитяча школа образотворчого мистецтва.

Щодо розвитку туристичних маршрутів, то разом з Сокільницькою ТГ, в рамках реалізації проектів з розвитку туризму, у 2022 році сільська рада готова розглядати можливість співпраці у створення таких маршрутів, зокрема, між Палацом Архиєпископів та Криївкою, що в Басівці, включаючи в маршрут інші релігійно-культурні пам’ятки. 

Голова громади Іван Галич наголосив, що туристична та інвестиційна привабливість території – два взаємозалежних чинники для розвитку такої території, саме тому в результаті зустрічі вирішено створити робочу групу по напрацюванні Стратегії просторового розвитку території громади й розглянути це питання на найближчому засіданні виконавчого комітету. Окрім того, завданням робочої групи буде розгляд та вирішення проблемних питань, що виникли в Інституту раніше, зокрема, погодження меж, присвоєння адрес будівлям, інвентаризація активів.

Всі учасники зустрічі погодилися з тим, що проведення даного круглого столу - це лише перший крок до плідної співпраці. Архітектурні надбання національного значення потрібно зберігати та відновлювати для того, щоб вони приносили користь і розвиток усій громаді.   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано